skipedia
Arber1 / 27

Ośrodek Arber leży w Arberlandzie (Niemcy, Bawaria, Las Bawarski). Obsługuje go 6 wyciągów. Wysokość: 1050 - 1456 m.

Informacje o trasach

Wysokość i trasy
Arber, Niemcy
★★★★★3,7z 5
1456 m
szczyt
406 m
Różnica wzniesień
1050 m
dół
Łączna długość tras
11,9 km
Wyciągów
6
Różnica wzniesień
406 m
Najdłuższa trasa
2,3 km
Skipass dla dorosłych
48 € / dzień
Naśnieżanie
90 % tras
Godziny otwarcia
08:30 - 16:00
Trasy według trudności - Łącznie 11,9 km
Łatwe4,7 km · 39 %
Średnie3,4 km · 29 %
Trudne3,8 km · 32 %
Najdłuższa trasa: G - Osthang run | F - Schmugglerweg | E - Family run - 2,3 km, różnica wzniesień 406 m. Najtrudniejsza trasa: I - World Cup run - 1,1 km, różnica wzniesień 342 m.
Naśnieżanie: armatek śnieżnych - 85. Sztucznie naśnieżane jest 90 % tras.
Ceny skipassów
Dorośli
48 €
Dzieci
32 €
Dane zweryfikowano 31 lipca 2026. Źródło: oficjalna strona ośrodka, arber.de.

Grosser Arber, o wysokości 1456 m, to najwyższa góra Lasu Bawarskiego, dzięki czemu zyskała przydomek "króla Bayerwaldu". Teren narciarski jest nowoczesny: działa sześcioosobowa kolej gondolowa, dwie sześcioosobowe koleje krzesełkowe, strefa dla dzieci z taśmami narciarskimi oraz niemal pełne naśnieżanie. Jedna trzecia terenu obejmuje trasy czarne, w tym trasę wyścigową. U podnóża, w Bayerisch Eisenstein, znajduje się stadion biathlonowy, na którym regularnie odbywają się zawody Pucharu Świata. Wieczorami działa tu oświetlony tor saneczkowy.

Mapy

Mapa tras ośrodka Arber

Wyciągi

Wyciągi narciarskie - szczegóły
6 wyciągów · Sezon 2026/27
  • 1Koleje gondolowe
  • 2Koleje krzesełkowe
  • 3Wyciągi orczykowe i talerzykowe
  • 4Taśmy narciarskie
Łącznie wyciągów
6
Przepustowość
10 700osób/godz.
Łączna długość wyciągów
3,7km
Najnowszy wyciąg: Sonnenhang, 2005 r.Najdłuższy wyciąg: Arber-Gondelbahn, 964 m
Dane zweryfikowano 31 lipca 2026. Źródło: oficjalna strona ośrodka, arber.de.

Kamery

Wideo

Kontakt i godziny otwarcia

Kontakt do ośrodka
Oficjalna strona internetowa
Telefon
-
Współrzędne
49.12082, 13.14170
Kraje
Godziny pracy wyciągów
Godziny otwarcia
08:30 - 16:00
Typowy sezon
Połowa grudnia - koniec marca
Sezon
-

Średnie miesięczne opady śniegu w ośrodku Arber

Najbardziej śnieżny miesiąc:Styczeń- 74 cm
74sty7 dni
42lut4 dni
19mar2 dni
29gru3 dni

Opady śniegu w miesiącu - cm. Pod każdym słupkiem - liczba dni, w których padał śnieg w danym miesiącu. Dane z obserwacji za ostatnie 3 pełne sezony.

Noclegi

Hotele i apartamenty w miejscowościach ośrodka
Bodenmais14 kmBayerisch Eisenstein8 kmZwiesel17 kmLohberg11 kmLam18 km
Ceny dotyczą jednej nocy w sezonie wysokim. Ostatnia aktualizacja: 12 października 2026.

Co odwiedzający mówią o ośrodku

Arber jest chwalony jako rodzinna góra: przebudowana strefa dla dzieci ArBaer-Kinderland z pięcioma wyciągami taśmowymi oraz korzystny cenowo karnet rodzinny dla pięciu osób. W dni powszednie opinie są niemal jednomyślne - parkowanie nie sprawia problemów, do wyciągów nie ma kolejek, a trasy są dobrze przygotowane. Dojazd również jest łatwy, ponieważ autostrady w tej części Bawarii rzadko się korkują.

Gorzej wypadają weekendy i ceny. W sezonie wysokim trudno znaleźć miejsce, a goście opisują nawet dwugodzinne poszukiwania; parking nie jest bezpłatny. Gdy w sąsiednich ośrodkach brakuje śniegu, robi się tu bardzo tłoczno. Odwiedzający skarżą się na kolejki do kolei gondolowej, podczas gdy równoległa kolej krzesełkowa stoi nieczynna, a także na zamknięte wyciągi i trasy po wschodniej stronie, mimo dobrych warunków śniegowych i pełnej ceny karnetu. Ośrodek jest określany jako przestarzały, jedzenie w restauracjach jako zdecydowanie zbyt drogie, a Arber jako jedno z najdroższych miejsc w przeliczeniu na kilometr trasy.

Redakcyjne podsumowanie publicznych opinii na specjalistycznych stronach. To nie jest opinia odwiedzającego: przedstawiamy to, co najczęściej pisze się o ośrodku, zarówno pochwały, jak i krytykę.

Oceń ten ośrodek
Oceń od jednej do pięciu gwiazdek
4 oceny

Opinie o ośrodku

Brak opinii - dodaj pierwszą.

Najczęściej zadawane pytania

Które miesiące są najlepsze na wyjazd do Arber?
Najbardziej śnieżnym miesiącem wydaje się styczeń: spada wtedy średnio 73,9 cm śniegu, występuje 7 dni śnieżnych, a temperatura w ciągu dnia wynosi około od -3,4 do -0,8 °C. W lutym śniegu jest mniej - 42,1 cm i 4 dni śnieżne - natomiast w marcu 18,7 cm i 2 dni śnieżne. Grudzień jest wyraźnie mniej śnieżny: 29,1 cm i 3 dni śnieżne.
Ile kosztuje skipass w Arber?
Skipass dzienny kosztuje 48 €, a skipass dla dziecka 32 €. Wyciągi działają od 08:30 do 16:00.
Ile kosztuje nocleg w sezonie wysokim?
Ceny noclegów za noc zaczynają się od 124 € w Lohberg, 177 € w Zwiesel, 182 € w Lam i 247 € w Bodenmais. W Zwiesel, Lam i Bodenmais dostępnych jest po 6 wymienionych hoteli, a w Lohberg 4.
Gdzie najlepiej zatrzymać się w pobliżu Arber?
Noclegi są dostępne w Bodenmais, Lam, Zwiesel i Lohberg. Najniższe ceny zaczynają się w Lohberg - od 124 € za noc. Dalej są Zwiesel - 177 €, Lam - 182 € oraz Bodenmais - 247 €.
Czy Arber jest odpowiedni dla początkujących?
Ośrodek ma 11,9 km tras, w tym 4,7 km łatwych, 3,4 km średnio trudnych i 3,8 km trudnych. Łatwe trasy stanowią znaczną część całkowitej długości, dlatego ośrodek jest odpowiedni dla początkujących.

Ośrodki w pobliżu